Lucie Maňková


o uživateli:
email: luckamankova@seznam.cz
www:
věk:
pohlaví: žena
kraj:
detail autora

hysterektomie

30.12.2014 19:03

dotazník

Milé dámy,
jmenuji se Lucie Maňková a jsem studentkou 3. ročníku oboru porodní asistence na Vysoké škole polytechnické Jihlava. Ráda bych Vás touto cestou požádala o vyplnění následujícího dotazníku, vztahující se k mé bakalářské práci, kterou píši na téma Kvalita života žen po hysterektomii. Dotazník je anonymní. Předem Vám děkuji. http://www.anketovnik.cz/?54f018a92df7

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

hysterectomylies.blogspot.com
Hana  |  31.12.2017 13:31

Jen informovanost Vám zaručí diskuzi s lékaři, jinak jste bohužel vyřízené. Oni mají znají jen pravěké metody na ostranění dělohy a po 40 letech jen jedinou léčbu??, a to vyřezávání ženských orgánů snad u všech gynekol. problémů. The Uterus: A Necessary Loss? Part 1 of 2 - J Stensrude Writer Pozor, udělejte vše možné, najděte si v angl. jazyce ,následkem HY - zvýšené riziko rakoviny plic, štítné žlázy, moč. měchýře, střev a konečníku. Tyto vědecké výzkumy najdete na internetu v angl. jazyce. Studujte, studujte a vyhněte se problémům.
Jana  |  14.1.2018 08:07

Jo a ty vědecké články si zkopírujte a přineste lékaři, jinak Vám řekne ,,blbost". Přineste mu grafy a tabulky věd. výzkumů, bude koukat.
Jana  |  14.1.2018 08:09

A co tím kdo získá ? Pokud je HY nezbytná,je třeba zvážit přínos - riziko a ne tady zbytečně strašit.Asi málokterá ženská jde na HY jen tak pro nic za nic.
Běla  |  16.1.2018 13:22

Milá Bělo, ve Vašem příspěvku Vám dávám za velkou pravdu ve zvážení rizik a přínosů. Přece jen je to velký zásah do organismu. Víte, ono to není strašení, ale realita a závěry výzkumů a každý má právo rozhodnout se jak naloží se svým tělem. Existují i různé alternace k HY, ale lékaři jsou v nich bohužel dle literatury málo školeni. Závěry těchto výzkumů však lékaři pacientkám nesdělují. Proč? Žádná žena skutečně nejde na HY jen tak. Mě osobně do ní lékaři několik let nutili, proto jsem začala tyto věci intenzivněji studovat a odolala jsem. Vyzkoušela jsem dost věcí a dělohu nakonec zachránila - byla to věc stravy, stresu, akupunktura, doplňky,...Často to byl pokus- omyl. Pokud nemáte život ohrožující onemocnění, zkoušet se dá ledacos a zjišťovat info na netu v dnešní době je moc fajn. Peníze za to nelituji- tady jde o skutečné zdraví a nemoc se podle mě nevyléčí tím, že se vyřízne orgán s možnými velkými důsledky. Možná máte na to každá jiný názor, bylo by to určitě na další velkou diskuzi. Mějte se moc hezky a hlavně ať Vám slouží zdraví. :)
Jana  |  16.1.2018 19:19

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *