Světluše Bednářová


o uživateli:
email: svetluseb@seznam.cz
www:
věk: 36-100
pohlaví: žena
kraj: Moravskoslezský
detail autora

zlomené zápěstí

13.2.2011 19:06

Zlomenina zápěstí a bolestivost

Zlomené zápěstí...repozice po zlomenině zápěstí ( ta silnější kost)sádra ,2 týdny celkem silně bolí při každém pohybu hlavně v noci a při jakékoliv zvýšené činnosti. 3-5 týden při opatrnosti skoro žádná bolest.6 týden dlaha(po sundání sádry šok nemůžu s vlastní rukou udělat jediný pohyb ,za hodinu zlepšení) ,7týden rehabilitace (týden nemohu s rukou nic dělat zatím cvičím ve vodě,snažím se trošku s rukou hybat, hlavne s prsty a uvidíme .Koupila jsem si ortézu ,ale lepší je zpevnovač zápěstí .Napíšu co bude dál.Netušila jsem že po sundání sádry bude zápěstí tak ztuhlé a nepohyblivé i kdyz jde vidět že se ruka po sundání sadry lepší den ode dne.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobrý den.Já jsem měla úraz 4.2.2018- zlomené zápěstí.Ruku mi narovnali, dali dlahu. Po týdnu vše ok, zasádrováno.Po dalším týdnu problém, pohlo se to.Takže nakonec 21.2. operace- titanová destička, šroubky.Po měsíci sundaná dlaha. Jezdila jsem skoro 2 měsíce na rehabilitaci a ruka je ok. Nebolí, jen občas tahne jizva.Takže nezoufejte, bude líp.
Alena  |  23.5.2018 13:04

Zdravím...Mám čerstvé zlomené zápěstí,rovnali to...děsná bolest!...Bohužel je to zlomené blbě a chtějí to operovat!Odmítla jsem ale...Strasi mě tím,že mohu mít pak omezenou hybnost...že už to nebude NIKDY 100%....Má nekdo podobnou zkušenost-lze odmítl operaci?Díky Jana
Jana  |  8.6.2018 16:24

Dobrý den, Jani, těžko radit. Já jsem 2 měsíce od operace tříštívé zlomeniny zápěstí, titanová destička a 5 šroubků. Nyní už ortéza při bolesti, doma procvičuju,ale ruka otéká. Za 14 dní bude rehabilitace, tak snad se to zlepší, ale moc tomu nevěřím.
Ludmila  |  8.6.2018 22:19

Před 2 měsíci jsem si podvrkla nohu a upadla, předtím jsem to při pádu asi chtěla vyrovnat a zachytit se auta, ale nepovedlo, skončila jsem na zemi a šílená bolest v zápěstí. protože jsem musela do práce, půjčila jsem si fáč a odjela. Ruka nebyla moc oteklá, jen to hodně bolelo, neunesla jsem v ní ani kapesník. Studené na zápěstí nedělalo dobře, použila jsem stahovací obinadlo.protože nadřízená mi nedala volno a já musela do práce, lékař se nekonal. Pak se to zlepšilo, prsty se hýbají, ale o něco hůře zápěstím otáčím.Někdo říkal, že se zlomeninou bych se zápěstím vůbec nepohla...tak nevím. V poslední době mne bolé jakoby (vřetenní?) kost nad zápěstím, jako kdyby to pálilo. Nevím co to je, ale bolí to, pak zase ne...Byla to zlomenina a mám s tím ještě někam jít, nebo jen hodně naražené?...Jsem sama a doma mám 2 pejsky, marod být nemohu...
Dáša  |  24.7.2018 10:48

Milá Dášo. Před deseti dny jsem při vystupování z tramvaje upadla a narazila si levé zápěstí. Bolelo to jen při námaze nebo když jsem si to prohmatávala. Matala jsem to Voltaren gelem a v práci si občas vzala Ibalgin. Po týdnu jsem byla na pravidelne preventivní pracovní prohlídce a svěřila se doktorovi s potížemi s rukou. Říkal že to nic nebude, ale poslal mě na rentgen a pak hned postrkem na chirurgii v nemocnici, protože mám zlomenou člunkovou kost!!! Ruku jsem dostala do sádry od ramene po prsty a ještě i s palcem. Čtvrtý den si na to zvykám a moc mi to nejde, sádru mám mít 6 týdnů.
Eva  |  15.10.2018 14:16

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *