Světluše Bednářová


o uživateli:
email: svetluseb@seznam.cz
www:
věk: 36-100
pohlaví: žena
kraj: Moravskoslezský
detail autora

zlomené zápěstí

13.2.2011 19:06

Zlomenina zápěstí a bolestivost

Zlomené zápěstí...repozice po zlomenině zápěstí ( ta silnější kost)sádra ,2 týdny celkem silně bolí při každém pohybu hlavně v noci a při jakékoliv zvýšené činnosti. 3-5 týden při opatrnosti skoro žádná bolest.6 týden dlaha(po sundání sádry šok nemůžu s vlastní rukou udělat jediný pohyb ,za hodinu zlepšení) ,7týden rehabilitace (týden nemohu s rukou nic dělat zatím cvičím ve vodě,snažím se trošku s rukou hybat, hlavne s prsty a uvidíme .Koupila jsem si ortézu ,ale lepší je zpevnovač zápěstí .Napíšu co bude dál.Netušila jsem že po sundání sádry bude zápěstí tak ztuhlé a nepohyblivé i kdyz jde vidět že se ruka po sundání sadry lepší den ode dne.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobrý den paní Terezo, já jsem si zlomila kost těsně nad zápěstím 6.12. při bruslení, na pohotovosti mi ruku natáhli, srovnali a dali do loupákovitě zahnuté sádrové dlahy. V noci mě to bolelo tak, že jsem nespala, ale chladila ruku ledem. Ta bolest byla každým dnem menší. 11.12. mě operovali v úrazové nemocnici v Brně, mám tam titanovou destičku se šrouby (ta už tam prý zůstane) a 2.1. mi sundali tu loupákovitě ohnutou sádrovou dlahu a nosím ortézu. Doma se snažím ruku mít volně bez ortézy a cvičit zatím prsty. Prý to ještě není srostlé, rehabilitace mám až od 30.1. V noci po operaci mě ruka bolela asi vůbec nejvíc, dostala jsem nějakou injekci proti bolesti a poté už to nebolelo skoro vůbec. Cítím trochu, že je ztuhlá, ale žádná bolest. Každým dnem se mi to zlepšuje. Možná bych na Vašem místě navštívila ještě jiného lékaře někde jinde, ať máte jistotu, že je to správně srostlé a hlavně ať se zbavíte bolesti a ruku můžete opět používat. Hodně štěstí, ať natrefíte na dobrého odborníka (pokud to nemáte do Brna daleko, doporučuji úrazovou nemocnici, jsou tam opravdu skvělí).
Avoca  |  10.1.2018 09:09

Dobrý den, 8.2. jsem při bruslení spadla na ohnuté zápěstí-rozlámané na cimprcampr. Na ambulanci mi to rovnající a dali do sádry a znovu zohli do oblouku.Nabídli operaci nebo sádru, vybrala jsem si sádru. Po týdnu se na kontrolním rtg zjistilo, že je to hnuté, a k ničemu tento postup nevede a ještě ten den 16.2. mě operovali - destička a 2šroubky. Poté jen obvaz a fixační ortéza. Hospitalizace na Bulovce 3 dny, 4.den propuštění domů, převaz a kontrola za 14dní. Začínám již cvičit prsty, loket, rameno. Pocit mám celkově dobrý, nic nebolí.
Bára  |  20.2.2018 22:52

Dobrý den, jsem též po operaci zápěstí a mám též titanovou dlahu a 5 šroubů.Operovaná jsem byla v červenci 2017. Ruka mě stále bolí,nezvládám s ní vše,jak bych chtěla. Bolest mám nejvíce jako pod palcem a brní mě přostředník, Dokonce i jizvu mám ošklivou a nemohu s ní o nic zavadit. Můj doktor mi navrhuje vyndání dlahy,že prý mohu být alergická na ni.Tak nevím?V úterý jdu na kontrolu.
Jitka Pincová  |  3.3.2018 08:10

Dobry den,no me spadl tram na ruku za prsty na ty kustky a ted mam sadru uplne prez vsecky prsty jak boxerku a pul palce...je to uplne silene neudelam s tim vubec nic...chtel sem dat schvalne fotku ale sem se asi nedava...tak zdravim marody
Karel  |  5.3.2018 17:00

Sem měsíc po tříštive zlomenine zápěstí budu mít ještě 14 dní sádru níc neudržím prstama hýbu ale nic nevemu do ruky ještě to boli museli,mýlíte že to rozhýbu a bolest ustoupí děkuji
Jitka  |  8.4.2018 22:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *